Derby Lodzi Minimalny Triumf Widzewa

Derby Łodzi: Minimalny triumf Widzewa

Zwycięski gol Jordiego Sancheza

Pełne trybuny i pasjonująca atmosfera

W niedzielne popołudnie po 11 latach przerwy na stadionie przy al. Piłsudskiego doszło do 69 derbów Łodzi. Spotkanie rozpoczęło się od minutę ciszy dla uczczenia pamięci zmarłego kilka dni temu byłego piłkarza ŁKS-u, Dariusza Dziekanowskiego.

Od samego początku mecz toczył się w szybkim tempie i przy pełnych trybunach. Mimo kilku dobrych okazji z obu stron na pierwszego gola trzeba było czekać do 67. minuty. Wtedy Jordi Sanchez wykorzystał podanie od Patryka Lipskiego i strzelił zwycięskiego gola dla Widzewa.

ŁKS starał się odrobić straty, ale w tym dniu Widzew był skuteczniejszy. Gospodarze mogli nawet podwyższyć wynik, ale w 82. minucie uderzenie Mateusza Możdżenia trafiło w słupek. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Widzewa.

To zwycięstwo było dla Widzewa bardzo ważne, gdyż pozwoliło im awansować na 5. miejsce w tabeli ekstraklasy. ŁKS natomiast pozostał na 10. pozycji. Kolejne derby Łodzi zaplanowane są na 18 kwietnia 2024 roku.