Derby Lodzi Rozstrzygniete

Derby Łodzi rozstrzygnięte

Widzew pokonał ŁKS

Ciąg dalszy afery proporczykowej

W niedzielnym meczu piłkarskich derbów Łodzi Widzew pokonał ŁKS 2:1. Było to pierwsze zwycięstwo Widzewa w derbach od 2017 roku. Mecz odbył się na stadionie Widzewa przy ulicy Piłsudskiego i przyciągnął ponad 15 tysięcy kibiców.

Bohaterem spotkania został Patryk Lipski, który zdobył oba gole dla Widzewa. W 20. minucie Lipski wykorzystał błąd bramkarza ŁKS i strzelił do pustej bramki. W 70. minucie Lipski podwyższył wynik na 2:0 po podaniu Pawła Zielińskiego.

Honorową bramkę dla ŁKS w końcówce meczu zdobył Pirulo. ŁKS od 60. minuty grał w osłabieniu po czerwonej kartce dla Kamila Dankowskiego.

Zwycięstwo w derbach było dla Widzewa bardzo ważne, gdyż pozwoliło drużynie opuścić strefę spadkową w tabeli Fortuna 1 Ligi. ŁKS po tej porażce spadł na 11. miejsce w tabeli.